ajutor

Boli cu transmitere sexuala

Postata de anonimul2010 cu 13 ani in urma.

buna. am avut candida iar dupa ce m-am tratat cat trebuia, tot mi-or mai ramas niste pete foarte slabe rosii si niste dungi ca niste fulgere pe pielea din interior si e putina lipicioasa, iar dupa o consultatie la un medic dermatolog specialist si cu ani grei in spate mi-a spus ca nu mai am nimic si chiar mi-a facut si analiza si o iesit ca nu mai am candida.... dar dupa am observat ca in urma unui contact protejat, pe penis apar pete rosii si buburuze rosii mici de la sperma... lucru care nu exista pana acuma recent.... ma puteti ajuta cu un sfat? multumesc.

Raspunsuri (3)

coropisnitza

acum 13 ani

Vreau sa te intreb cum ai scapat de candida si cat de grava poate sa fie pe viitor daca poate duce la infertilitate astept raspuns .
Nu sunt sigur ca am dar din pozele de pe internet cam seamana sunt ca niste bubite mici pe capul penisului si sunt rosii si pe piele din interios sun cateva
Din pacate nu pot sa te ajut cu intrebarea ta dar poate poti tu sa ma ajuti pe mine

golden corral

acum 13 ani

eu personal am scapat de aceasta" ciuperca otravitoare"(asa o numesc eu ) cu nizoral tablete 10 zile o tableta pe zi.Am incercat multe alte tratamente fara nici un rezultat,trecea dar re-aparea.Dupa ce am facut tratament Cu Nizoral tablete nu mi-a mai reaparut si au trecut 5 ani !Nu stiu daca ti-se potriveste tratamentul si tie,dar mie personal mi-a fost de folos !multa sanatate !

anonimul2010

acum 13 ani

din ce am citit eu pe net si mi-ai spus doctorii, nu este ceva foarte grav, dar e foarte enervanta ca trece greu si apare foarte usor chiar daca nu se mai vad simptomele... si bubitele alea apar doar acuma la contactul cu sperma.... cand aveam candida se depunea un strat alb si eram destul de rosu pe tot portiunea din interior, inclusiv pe testicule... acuma la fiecare poate sa difere unele simptome....

eu am folosit crema clotrimazol si spalaturi cu bicarbonat.... iar cum am spus, tot mai sunt rosu putin dar medicul a zis ca nu mai am sigur... dar ceva tot am ca nu ii la fel ca inainte... o sa caut sa vad cum sunt pastilele alea... multumesc si sper sa va ajut...