ajutor BTS

Boli cu transmitere sexuala

Postata de andreimihai cu 10 ani in urma.

Bunza ziua ! In urma cu 2 luni am avut un contact neprotejat cu o necunoscuta(o mare greseala, va rog nu imi sariti in cap).La 2 zile dupa contact mi-au aparut niste bubite rosii , am fost la dermatolog am luat tratament si mi-au trecut.Dupa cateva zile am inceput sa am o usturime in varful penisului iar zona aceea e rosie.De asemenea simt ceva mancarimi,usturimi in zona anusului si pe sacul de la testicule.De asemenea ma simt foarte incins, ca o febra cu toate ca daca pun palma pe piele nu o simt fierbinte.Ce sa fac, ce poate fi ? Va rog ajutati-ma !

Raspunsuri (3)

Razvan

acum 10 ani

Mergi la medicul de familie si cere trimitere la un laborator de analize medicale in vederea efectuarii testului VDRL.
Doar asa te pot ajuta! Daca rezultatul va iesi pozitiv,medicul de familie te va include intr-un program special de tratament! Adreseaza-te medicului de familie! Fa-ti o programare dinainte!

andreimihai

acum 10 ani

Am facut analize la 15 zile dupa contact VDRL TPHA HIV si au fost negative....oricum o sa trebuiasa sa le mai repet

MembruMobileApp1508422415

acum 6 ani

Cum ai rezolvat