Ajutati-ma, va rog !!! :(

Boli cu transmitere sexuala

Postata de Marius982012 cu 11 ani in urma.

Buna ! Am si eu o problema si va rog sunt disperat nustiu ce sa fac.Eu am 14 ani si de ceva timp am observat ca penisul meu nu mai creste are 5 cm moale si cam vreo 9 cm in erectie. Si nu e nici dezvoltata adica nustiu cum sa spun nu s-a dus pielita aceea de pe varf. Si asta nu e tot si va rog raspundeti-mi cu sinceritate: atunci cand ma masturbez si pe cand sa ejaculej nu ejaculez numa un pic da problema e ca ejaculez sperma amestacata cu APA ! :((
:(( Va rog din tot sufletul meu dati-mi va rog un sfat ce sa fac? Sunt disperat !!!:((( Va rog vreau si eu sa intemeiez o familie nu sa stau singur sa nu pot fac copiii va rog un doctor ceva dati-mi va rog o adresa sa intreb un medic ceva numa va rog ajutati-ma !!
Va multumesc

Raspunsuri (4)

Masturbatul

acum 11 ani

Masturbarea, mai ales facuta des la aceasta varsta frageda duce in mod natural la astfel de stagnari in cresterea penisului. Cand masturbarea este excesiva sperma devine apoasa. Daca tii la penisul tau si vrei sa fii fertil cand o sa-ti doresti copii lasa-te de sportul asta ca nu face bine la nimeni.
Energia sexuala consumata in acest mod inseamna automat si lipsa de energie vitala, de energie psihica necesara la scoala si duce la dereglari in cresterea atat a organismului cat si a penisului.
Abstinenta sexuala este necesara la tineri in timpul dezvolatarii.

Marius98

acum 11 ani

Da o sa-mi revin? Sa zic nu mai fac si nici n-o sa mai fac si nu faceam asa de des. O sa-mi revin la normal?

Dr. Mihaita Viorica Mihalceanu

acum 11 ani

Nu este cazul sa te ingrijorezi. La 14 ani abia incepe dezvoltarea organelor genitale si va continua pana dupa pubertate. Masturbarea nu este periculoasa, dar nu trebuie exagerat. Pentru o dezvoltare armonioasa a intregului organism este recomandat sa faci sport regulat (orice sport de echipa, inot, atletism, karate etc).

Alex

acum 9 ani

buna. am 20 ani. am si eu o problema.spunetimi va rog de ce exaculez prea repede, actul sexual dureaza putin, undeva 3-5 min.ma masturbez des.mersi