Zona zoster la copil de 4 ani?

Boli ale sangelui

Postata de Utilizator11565460478 cu 4 ani in urma.

Bună ziua! Fetita mea de 4.5 ani a făcut zona zoster. A facut și varicela în urma cu cca 2 ani. În general, a avut o stare buna, doar un episod de wheezing în demebrie și probabil gripa în februarie. De atunci nici o problema de sănătate pana săptămâna aceasta. A mai avut cineva copil asa mic cu zona zoster? Care ar putea fi cauza?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Varicela-si-zona-zoster/zona-zoster-evolutie-si-tratament_17254