vanatai din senin

Boli ale sangelui

Postata de mada198 cu 8 ani in urma.

buna,la intervale de timp de 2,3 luni imi apar niste vanatai mici pe gat ,unele de un centimetru aproximativ si altele de dimensiunea unui punct ...si as vrea sa stiu cauza ,am cautat pe internet si nu am gasit nimic clar ,va multumesc .

Raspunsuri (2)

SonyMarika

acum 8 ani

pot fi petesii . Ar fi bine sa faceti ceva analize , o hemoleucograma

Jullllia

acum 8 ani

Vanataile apar de la trombocite scazute.
Consultati un hematolog.