Valoarea de 47.72% a proteinei S in sarcina saptamana a 6-a este considera mica??

Boli ale sangelui

Postata de Utilizator11533296138 cu 5 ani in urma.

Buna ziua,am facut saptamana trecuta mai multe analize printre care si proteina S imunologica .Valoarea rezultata a fost de 47,72 % intervalul de referinta pentru femei cu sarcina absenta este de 54.7-123.7.Mentionez ca sunt insarcinata in 6 saptamani.Multumesc si o zi frumoasa!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes://sfatulmedicului.ro/Investigatii-in-sarcina/teste-si-analize-in-sarcina_11096