Trombofilie?

Boli ale sangelui

Postata de Roxana cu un an in urma.

Bună ziua , am si eu o întrebare trombofilia în sânge se vede la rezultatul trombocitelor ?

Mulțumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Trombocitele sunt celulele din sange responsabile pentru coagularea sangelui si pot fi implicate in procesul de tromboza, dar exista si alte factori implicati in aparitia trombofiliei. De aceea, pentru diagnosticarea trombofiliei, medicul va apela la o serie de teste.

Va recomandam sa va programati la un medic ginecolog: https://www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Puteti afla mai multe despre trombofilie din articolele:
sfatulmedicului.ro/Tulburari-de-coagulare/afla-care-sunt-cauzele-si-simptomele-trombofiliei_15108
sfatulmedicului.ro/Boli-genetice/trombofilia-poate-fi-acum-depistata-din-timp-un-test-genetic-iti-arata-p_11728