trombocite

Boli ale sangelui

Postata de [email protected] cu 12 ani in urma.

Buna ziua Ma numesc Ramona am 30 ani si am si eu o problema medicala In urma cu 2 saptamani am avut ameteli care au disparut in urma administrari de Betaserc 24 (ametelile durau cateva secunde apoi dispareau)Am facut un set de analize si rezulatele au fost la Hemoleucograma completa valori normale la toate numai la PLT-Nr.trombocite 139 la biochimie Calciu seric total 9,77 Calciu ionic seric 1,22 Colesterol seric total 88,5 glicemie 88,5 HDL colesterol 55,8 LDL colesterol 87,6 Magneziu seric 1,76 Sideremie 9,90 TGO 26 TGP 20. As dori sa mi spuneti ce reprezinta aceste valori deoarece nu am primit un raspuns concret in special in cazul trombocitelor scazute Astept raspunsul dumneavoastra .Va multumesc

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Valorile enumerate de d-vs se înscriu în limite normale (chiar dacă unele sunt situate la limita inferioară sau puţin sub limita inferioară - chiar şi valoarea trombocitelor (valori normale 150.000 - 450.000)