Trebuie sa ma ingrijorez?

Boli ale sangelui

Postata de Gigione70 cu 11 ani in urma.

Buna seara
Am facut de curand analizele medicale si la hemoleucograma mi-au iesit doua valori mai mici:
-numar leucocite 3.8 fata de valorile minime4-10x10^3/uL,
-hematocrit 37.8 fata de valorile39-56%,am mers la medicul de familie si nu mi-a recomandat nimic.Sa-mi fac griji?Sunt totusi sub limita minima.

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 11 ani

Leucocitele sub 2,5 si hematocritul sub 30% sunt anormale. Valorile prezentate de tine sunt considerate borderline [ la limita].

stoica simona

acum 9 ani

draga mea mergi la un control.medicul de familie trebuie sasi faca datoria sati faca alte analize.eu sunt din 2008,si abia anul asta am depistat k am leucemie
bine cu noroc de la dumnezeu sunt an tratament.ma refac pe zi ce trce.ba chear doamna profesor doctor care are grija de mine mia spus k dintr-un boboc am anceput sa anfloresc!nimeni pana atunci nu mia spus k am asa ceva.