Scaderea hemoglobinei si a fierului

Boli ale sangelui

Postata de ankabalasa cu 10 ani in urma.

Buna ziua!Mama mea a fost diagnosticata cu ciroza nespecifica si de cand se trateaza pt boala asta a mai aparut o problema,la fiecare 6 luni ii scade hemoglobina si fierul,mai exact hemoglobina ajunge la 6 si nu s-a gasit inca,cauza.A facut investigatii,colonoscopie,endoscopie control ginecologic,analize de sange,urina etc,nu se poate gasi nici o cauza pe unde se pierde sangele.Ma puteti ajuta cu ceva?Nu stiu unde sa ma mai adresez,ce analize sa mai faca....Va multumesc!

Raspunsuri (6)

Loredana

acum 10 ani

Iti recomand trei produse de baza in tratamentul cirozei:

1. L-Arginina 500 mg/1000 mg per capsula
2. Biobran 1000 - 30 pliculete/2 pe zi
3. Ultra zeolit lichid -18 picaturi de 3 ori pe zi!

ankabalasa

acum 10 ani

Multumesc,Loredana!

ajutorul

acum 10 ani

va pot ajuta,inainte de tot felu de produse,trebuie sa vedem exact ce are.Pe mail as vrea sa va trimit ceva,va rog sa ma contactati pe yahoo ,vitaguard.Apoi merge L arginina dar nu numai.Anemia are o cauza,eu banuiesc care este.Va rog sa ma contactati

cauza

acum 10 ani

cauza cea mai posibila sunt medicamentele luate ! Degeaba luati "ceva" atata vreme cat anumite medicamente luate distrug sangele, splina si ficatul (splina produce sangele),

ankabalasa

acum 10 ani

Multumesc pt raspuns!E adevarat ca pe langa ciroza hepatica are si hipersplenism secundar...In cazul asta ce e de facut?

ankabalasa

acum 10 ani

Imi puteti recomanda ceva si pt sistemul nervos in cazul acesta?De cand are boala asta,mai exact de aproape 4 ani a devenit si foarte nervoasa...