Sarcina

Boli ale sangelui

Postata de ali ama cu 12 ani in urma.

Sunt insarcinata in 5 saptamani si medicul ginecolog mi-a recomandat sa fac un profil genetic trombofilie. La laborator m-au intrabat ce profil vreau sa fac ereditar sau screening. Trebuie sale fac pe amandoua ,sau e suficient unul dintre ele? ( si care ), mai ales ca sunt o avere.

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

probabil se refera pentru depistarea mutatiilor C677T,A1298C ale genei MTHFR.