rezultate analize medicale

Boli ale sangelui

Postata de vasy123 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
Ma numesc Pascu Vasile, am 22 de ani si tocmai am facut analizele medicale si au iesit bune mai putin urmatoarele:
- PCT: 0.309
- WBC: 10.61
- Lymph#: 4.54

Nu am reusit sa ajung la medicul de familie pentru ca sunt cam departe acuma. Aceste rezultate ar trebui sa ma ingrijoreze? Ce trebuie sa fac? Nu ma doare nimic, ma simpt chiar foarte bine doar simpt uneori niste "furnicaturi" la spate, piept si abdomen dar care trec repede.

Multumesc!

Raspunsuri (4)

Medic Epuran

acum 12 ani

Rezultatele analizelor indică o uşoară leucocitoză cu limfocitoză (număr uşor crescut al leucocitelor şi limfocitelor) dar care nu trebuie sa vă îngrijoreze.

ella_m

acum 10 ani

Buna ziua, si fetitei mele la analize i-au iesit marite limfocitele(4.39) si pct(0.35) , medicul de familie a spus ca nu trebuie sa ma ingrijorez dar nu cred ca e bine.
Dumneavostra ati avut vreo problema de sanatate?

decean

acum 7 ani

ce inseamna WBC la analize medicale

decean

acum 7 ani

ce inseamna WBC la analize medicale