Rezistenta la proteina C activata (APCR) mica

Boli ale sangelui

Postata de Diana167 cu 10 ani in urma.

In urma analizelor "Profilul trombofilie-screening " au rezultat: Anticuagulant lupic-negativ, Antitrombina (antitrombina III),Proteina C,Proteina S (activitate),Homocisteina- au valori ce se incadrează în intervalul de referinta, numai Rezistenta la proteina C activata (APCR) a iesit cu o valoare mai mica decat intervalul normal (1.52). Ma poate ajuta cineva pentru interpretare? A mai fost cineva in situatia asta? Nu mai am rabdare pana merg la medic. Precizez ca nu sunt insarcinata. Multumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

msania

acum 6 ani

Buna, ce ai mai facut? si eu am aceeasi problema.

Diana167

acum 6 ani

Intre timp am ramas insarcinata, acum am un bebe de 8 luni. Pe toata durata sarcinii am facut tratament si totul a decurs bine.