o fi grav?

Boli ale sangelui

Postata de johnnyzet cu 14 ani in urma.

De catva timp, vreo 2-3 luni, cand vad lumina brusca, gen blitz aparat foto pierd controlul muschilor si, pt o clipita, simt ca pic.. o fi grav?

Raspunsuri (8)

raluca

acum 14 ani

Poate ai vre-o anemie. Mergi si fa-ti control.

sile4

acum 14 ani

poate fi din cauza unei anemi//sfatulmedicului.ro/forum/images/icons/icon10.gif

Sheila

acum 14 ani

test..................

Sheila

acum 14 ani

test..................................:D

mihaela1345

acum 14 ani

poate sa fie o anemie mai puternica ar trebui sa mergi la un medic

mariaioana99

acum 14 ani

Citat:
De catva timp, vreo 2-3 luni, cand vad lumina brusca, gen blitz aparat foto pierd controlul muschilor si, pt o clipita, simt ca pic.. o fi grav?

sa nu fie o semicriza de epilepsie mai bine un neuro consult

mihaela1345

acum 14 ani

asa am si eu la lumina puternica ma doare capu foarte tare ce ar trbui sa iau sa nu mai am dureri

Adrienne

acum 14 ani

Ar putea fi o migrena care se trateaza cu antialgice si antiinflamatoare. Prezentarea la medic si efectuarea anumitor investigatii,pentru a pune un diagnostic corect, este foarte importanta. Durerea de cap are sute de motive....cauze generale, intracraniene, extracraniene ,etc.