LEUCOPENIA

Boli ale sangelui

Postata de baby62961 cu 12 ani in urma.

FICA MEA DE 29 ANI A FACUT O HEMOLEUCOGRAMA SI ARE LEUCOCITE 2,92 RESTUL ANALIZELEOR NORMALE ,O SCADERE MINIMA A EOZINOFILELOR SI MONOCITELOR
NU ARE SIMPTOME
A RECOLTAT DUPA O ZI DE LA VACCINUL ANTIGRIPAL
CE SA FACA

Raspunsuri (3)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

a avut recent o raceala/gripa sau o alta boala?
numarul de leucocite intre 2500 si 4000 este la limita, si poate sa insemne ca a avut recent o infectie, sau poate sa fie o eroare de laborator, nu trebuie sa va ganditi de la inceput la ce este mai grav. de aceea va recomand ca dupa 1-2 saptamani sa refaca aceste analize.
pentru mai multe detalii despre numarul de leucocite puteti accesa si acest articol:
//sfatulmedicului.ro/analize/leucocite-numarul-de-celule-albe-sange_10

va urez o zi buna

baby62961

acum 12 ani

multumesc ,va tin la curent

Anca

acum 10 ani

Am citit mesajul tau si m-am regasit in el.exact aceeasi valoare am avut si eu cand am fostdescoperita cu leucocite scazute.Am fost examinata in diferite moduri timp de 6 luni dupa care mi s-a spus:maduva mea este mai lenesa si produce mai putin decat normal.Nu este nimic de facut doar ca imi repet analaizele in fiecare an.Valorile variaza dar nu urca peste 3,5.