LEUCOCITE

Boli ale sangelui

Postata de camy89 cu 11 ani in urma.

BUNA.FETITEI MELE DE 1 AN SI JUMATATE I-AU IESIT LA UN LABORATOR 15OOO DE LEUC SI LA AL 2-LEA,PT CA AM REPETAT ANALIZA LA ALT LABORATOR 17200.PRECIZEZ CA SEARA DUPA A 2 RECOLTARE LA O SAPTAMANA DIFERENTA DE PRIMA A FACUT FEBRA 39 IAR DIMINEATA I-AU APARUT CATEVA BUBITE CA NISTE PISCATIRI PE BURTICA SI MAINI,NU MULTE.CARE AR FI CAUZA LEUCOCITOZEI.E CEVA DE INGRIJORAT.GIARDIA A IESIT NEGATIV DE 2 ORI

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Leucocitele cresc in cazul infectiilor , inflamatiilor; pomenind si de episodul febril, este la mijlop***anfectie. Giardioza nu da asemenea valori ale leucocitelor. Trebuie cautata sursa infectiei ( respiratorie, urinara, etc).