Intrebare anemie

Boli ale sangelui

Postata de alina_nicoleta cu 13 ani in urma.

Mi am facut analizele si medicul meu de familie e in concediu. Mi au iesit eritrocitele 5,6 , hemoglobina 11, hematocritul 35, VEM 63,HEM 20 si Chem 31 si VTM 10,5. In rest toate bune. Pueti sa imi spuneti ce inseamna asta?
Mentionez ca am facut mai multe analize la sange dar le-am pus aici pe acelea care au iesit in afara limitelor normale. As vrea sa stiu daca acestea indica o anemie ? Mentionez deasemenea ca la sumarul de urina mi-au iesit nitriti si leucocite prezenti. Va multumesc si daca se poate astept un raspuns pentru ca nu stiu ce inseamna.

multumesc frumos

Raspunsuri (1)

popa ligia

acum 13 ani

trebuia dozat si fierul ,ar putea fii vorba de o talasemie,ce o poate confirma electroforeza de hemoglobina.prezenta nitritiorsi leucocitelor in urina indica posibila o infectie urinara