interpretare hlg

Boli ale sangelui

Postata de saby26 cu 12 ani in urma.

buna seara in urma unei hlg a fiului meu care are 8 ani am avut erm rezultate care au ca interval de referinta strict referitor pt barbati si femei dar nu stiu care ar fi valorile normale pt copii.va rog sa ma lamuriti daca este ceva in neregula.medicul de fam este in concediu
leucocite=9.91
limfocite=3.27
monocite=1.04
neutrofile=5.61
neutrofile=56.0
eozinofile=1.0
bazofile=0.0
limfocite=33.0
monocite=10.0
eritrocite=4.88
hemoglobina=12.6
hematrocit=37.7
MCV=77
MCH=25.9
MCHC=33.4
RDWc=14.3
trombocite=273
PCT=0.22
MPV=8.0

VA ROG SA MI LE INTERPRETATI.EU LE-AM SCRIS EXACT CUM SUNT PE BULETINUL DE ANALIZE .VA MULTUMESC

Raspunsuri (1)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

analizele scrise mai sus sunt in limite normale cu mici variatii care in lipsa unui context clinic nu au relevanta. ne-ati putea scrie daca fiul dumneavoastra are vreun simptom de boala, il doare ceva? sau analizele au fost facute de rutina? in afara de cele scrise mai sus, mai sunt si altele?

va urez o zi buna