interpretare hemograma

Boli ale sangelui

Postata de oanaadriana cu 12 ani in urma.

Buna seara,

am facut analizele de rutina si la hemograma au iesit urmatoarele valori cu valori sub sau peste cele normale.Ma puteti ajuta cu o parere? multumesc frumos.
NE% 42,0
MO% 13,2
EO% 8,2
BA% 1,5
MO# 1,0
EO# 0,6%
MCV 97,1
MCH 31,8

Raspunsuri (1)

Viorica

acum 10 ani

analiza singelui : hemoglobina-98,eritrocite-10imultit cu 10 l a 12,leucocite70,nesegmentate-9,segmentate-60,bazofile-1,limfocite-28,monocite-2,viteza de sedimentare a hematitelor B F-5