hepatita b

Boli ale sangelui

Postata de daniella12 cu 12 ani in urma.

buan ziua cunosc o persoana cu hepatita b si medicii ia-u spus ca nu mai are mult de trait bine eu cred ca nu unii foarte bunii acum o sa se duca la bucuresti sa faca analizele dar aceasta hepatita se poate lua?de ex copii lui o pot lua ????????si ce tratament cunosteti pt aceasta e adevarat ca hepatita poate duce la moarte va rog dati-mi raspuns vreau sa ajut aceasta persoana ...va multumesc!!!!!!

Raspunsuri (1)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

neac***a prea multe informatii despre aceasta persoana, nu as avea cum sa va zic cat de grava este boala; in functie de gradul de afectare al ficatului, de bolile pe care le mai prezinta acea persoana, prognosticul este mai mult sau mai putin favorabil. caile principale de transmitere ale acestei boli sunt prin sange, sexual si de la mama la copil la nastere.
despre tratament, doar medicul curant poate sa ii prescrie acest lucru, aici in lipsa unui consult si ale unor analize reale, nu se poate recomanda nimic.
daca totusi doriti mai multe detalii despre aceasta boala si posibilitati de tratament, puteti cauta pe acest site unde ne scrieti, spre exemplu acest articol: //sfatulmedicului.ro/Hepatite-virale/hepatita-virala-b_641
iar daca doriti, puteti sa ne scrieti aici mai multe detalii despre pacient si analizele acestuia, pentru a vedea gradul de afectare al ficatului...

va urez o seara buna