Globule albe

Boli ale sangelui

Postata de LaviniaBarbu cu 11 ani in urma.

In urma unei analize facute la urgenta, WBC au valoarea de 14.66+, NEUT%12.98+. Va rog sa ma ajutati cu o informatie, sa imi spuneti ce ar putea fi.

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 11 ani

Valori crescute ale leucocitelor [ WBC] si o scadere a numarului neutrofilelor arata o infectie cronica, undeva in organism.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Aceste modificari se intalnesc adesea in cazul infectiilor virale.
Este recomandat sa repetati hemoleucograma dupa 2-3 saptamani pentru urmarirea evolutiei.