Ganglioni inflamati de 4 luni

Boli ale sangelui

Postata de diaaana cu 11 ani in urma.

Buna ziua! In urma cu 4 luni mi s-au umflat 2 ganglioni limfatici, foarte rapid, in decurs de 1 minut, cu o durere destul de mare. In primele 2 zile de-abia puteam sa inghit saliva. Dupa aceea, marimea lor a tot variat, pana in prezent, la fel si numarul ganglionilor umflati, 2-5. De fiecare data cand ies la frig observ ca se inflameaza mai tare, dar se pot inflama pur si simplu cand vor ei. Alte simptome nu am, asa ca ma puteti ajuta cu vreun raspuns, oare ce am?

Raspunsuri (2)

scumpika

acum 11 ani

buna parerea mea e ca trebuie sa vezi urgent un orelist si sa ti faci un frotis pt gat si eu am avut probleme asemanatoare dar acum sant bine si operata depinde de corp refacerea bafta si pup

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa consultati un medic ORL-ist pentru evaluare.
Ar fi bine sa efectuati si o hemoleucograma cu VSH si CRP pentru a exclude o cauza hematologica sau infectioasa.