ganglion sub urechea stanga

Boli ale sangelui

Postata de silviugeorge93 cu 10 ani in urma.

buna ziua acuma 3 luni m am operat de panaritiu la piciorul drept cand am fost sa ma operez am facut baie la am2 picioare si infectia mi sa dus si la piciorul stang tot degetul mare
cam de atunci mi aparut un ganglion sub urechea stanga.. si unu in partea cealalta cam la mijocul gatului(sus-jos in dreptul urechii) care nu e vizibil doar se simte la palpare
am avut si dureri in gat..
ieri am scos ultima masea de pe partea stanga..
acuma 2 saptamani cica am avut si un atac de panica ma simteam rau eram agitat si simteam frisoane la picioare si subrat simteam niste ganglioni da defapt nu era nimic acolo (decand iau magneziu si sedocalm numai am frisoane la picioare si nici subrat numai simt nicio galma umflatura nimic)
maseaua de minte avea 2 pungi de puroi(maseaua de sus exact in dreptul cam unde era ganglionul)
azi am fost am facut niste analize si mi sa spus ca am tempratura 38.5 c si 14 cu 7 ceva de genu tensiunea ...destul de mare da mi sa luat sange dupamiaza nici nu am mancat.. mi a fost si frica.. etc de injectii
rezultatele analizelor le primesc debea vineri..
ce ziceti la ce sa ma astept.. nu am vreun stratiscof sau cum se numesc..

Raspunsuri (2)

silviugeorge93

acum 10 ani

si uitasem cand eram mic cica am avut inceput de leucemie sau o anemie destul de grava
da dupa tratament ..analizele iesise bune (nu vreau sa ma ingrijorez asa ca nu am mai intrebat o pe maicamea.. pana nu vin analizele...)

Veronica

acum un an

Buna seara spuneți vă rog de la ce mi-a apărut ganglion după ureche am dat analizele mis bune dar odată am avut amigdalita am tratato dar la palpare simt încă ganglion umflat