Este ceva in neregula?

Boli ale sangelui

Postata de sandra06 cu 11 ani in urma.

Am facut analize de sange printre care si o hemoleucograma in care valorile sunt bune in afara de limfocite unde valoarea este de 44.80% iar intervalul biologic de referinta este 19-40%.Ar putea fi un motiv de ingrijorare?Am citit e internet ca aceasta crestere oate fi datorata unei infectii si mentionez ca am un abcces dentar care nu a trecut nici cu antibiotic dar poate avea si cauze maligne cresterea limfocitelor.Am nevoie de o parere.Va multumesc

Raspunsuri (3)

Adrienne

acum 11 ani

Maligne ? La o diferenta atat de mica ? Stai linistita si incearca sa rezolvi cauza, acea infectie dentara. Eu fac analize la trei laboratoare particulare, diferite si la toate trei te-ai fi incadrat in valorile de referinta. Deci depinde si de laborator, de aparatura folosita, etc. Oricum, ceva exista.........acea infectie, dar pana la cancer......

sandra06

acum 11 ani

Multumesc frumos pentru raspuns.Voi merge la stomatolog si voi rezolva problema

sandra06

acum 11 ani

Ma gandesc ca daca ar fi vorba de ceva mai grav toate celelalte analize din hemoleucograma ar fi iesit peste limita sau asa ceva.In schimb calciu si magneziu au iesit sub limita inferioara cu mult datorita unei diete cu ajutorul careia am slabit peste 20 de kilograme si in urma careia m-am simtit destul de rau cu caderi de calciu si anxietate