eritrocite, hemoglobina, hematocrit marite

Boli ale sangelui

Postata de lucibut cu 10 ani in urma.

Buna ziua tocmai mia-am facut analizele si au iesit urmatoarele rezultate : eritrocite 5.92 hemoglobina 16.2 si hematocrit 50.1 restul sunt normale medicul de familie a zis cu sunt ok, am 47 de ani ,

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Acestea cresc, adesea, in caz de stres, consum insuficient de lichide pe zi, la fumatori, bronsitici, etc.

lucibut

acum 10 ani

Multumesc mult m-am speriat foarte tare

Utilizator11641912100

acum 2 ani

Buna ziua
Mă puteți ajuta cu un răspuns??
Tocmai ce am luat rezultate analizelor mamei mele
Eritrocite 5,25 crescute puțin peste limita normala
Până merg la medic sa mi citească sunt speriata
In rest toate in limite normale
Va mulțumesc

dumitrscu nina

acum 8 ani

Baiatul meu de 35 ani si-a facut analize si m-au cam speriat rezultatele la eritrocite 5.87 hemoglobina 17.4 hematocrit 51.2 colesterol total 220 acid uric 8 tgo/ast 44 Ce parere aveti ?