endolex

Boli ale sangelui

Postata de viorut cu 11 ani in urma.

Buna ziua. Mi se umfla picioarele la glezna foarte tare dupa o zi de munca (8 ore ). am fost la medic si mi-a prescris ENDOLEX si unguent HEPATOTROMBIN. cind iau aceste pastile , am o senzatie de sufocare tot timpul.si picioarele nu mi se desumfla deloc. ce ma sfatuiti sa fac

Raspunsuri (8)

Lasa pastilele astea

acum 11 ani

Nu mai lua pastile astea deloc caci de ajutat nu te ajuta deloc si iti produc numai efecte secundare, care pot fi mai grave si mai lungi decat ce ai acum. Glenzele se umfla de la rinichi, ai un bloacak la rinichi, poate sa fie de la suparare sau de la pietre sau de la altceva.
Te poate ajuta cu adevarat numai un tratament naturist sau homeopat dar cu aseanea medicamente nu se poate ajuta nimanui. Doctorii dau si ei ce au si cum nu au numic bun de dat ce vrei sa-ti dea pt. 5 minute de consultatie superificala ?

viorut

acum 11 ani

Multumescpentru raspuns.Dar analizele de rinichi mi-au iesit bune.

Gigi

acum un an

Intrebati un medic , nu ascultati parerea a tot felul de indivizi pe internet.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Cel mai probabil este vorba de insuficienta venoasa a membrelor inferioare ( sangele venos stagneaza in sistemul venos); este recomandat sa evitati sezutul pe scaun sau in picioare timp indelungat; sa efectuati miscari ale picioarelor ( sa puneti muschii in functiune pentru a stimula circulatia venoasa); sa purtati ciorapi elastici pentru favorizarea circulatiei venoase ( greu de suportat pe o vreme calduroasa) seara, sa ridicati picioarele peste nivelul inimii. Puteti utiliza gelurile mai sus mentionate( hepatrombin, lioton).

Razvan

acum 11 ani

Endolex este un produs foarte bun cu extras din sambure de struguri.
Probabil era alta problema la dv.

elena

acum 10 ani

S-ar putea sa aveti lipsa de proteine si eu patesc la fel .

GIULIA

acum 9 ani

De 1 luna de zile,mi se umfla picioarele,chiar daca stau pe fotoliu,iar de la genunchi pe pulpa in sus imi amorteste aceasta portiune a pulpei si am niste intepaturi greu de suportat. Nu stiu ce am,dar pana merg la medic,ce imi recomandati? Astept,cateva pareri din partea,unor persoane specializate. Cu consideratie.

Aurelia Mihai

acum 7 ani

Si eu eau Endolex forte ,am varicele inflamate si ma doare picioru si sper sa-mi ajute !