DURERI DE GLEZNE

Boli ale sangelui

Postata de riany cu 11 ani in urma.

De aproximativ 2 saptamani ma dor picioarele ,dureri de glezne,senzatie de arsura,dureri care incep dupa-amiaza pana seara tarziu,dimineata nesemnificativ.Tensiunea de obicei 13/9 la varsta de 41 de ani,184cm si 92 kg ,analizele sunt la valori normale,ficatul e gras si ggt 76.Nu consum alcool,nu fumez, la grasimi si sare am renuntat Rugamintea mea e sa stiu ce se poate face in astfel de situatie.Mentionez ca nu am medic de familie.O seara buna doresc tuturor.

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Simptomele mentionate nu sunt specifice unui anumite afectiuni.
Este recomandat sa fiti evaluat ( prin consult de medicina interna care , ulterior, va va directiona spre alte specialitati: reumatologie, etc) pentru stabilirea unui diagnostic.

anafelicia

acum 11 ani

sint simptome pe care le-am avut eu cind am depistat diabet 2 la limita.adica analizele nu erau de ajuns ca sa-mi dea pilule si nici eu nu le vreau.
dar am scapat cu activitate fizica.adica mers pe jos minimum 30 minute.
am o viata sedentara si cind imi revin arsurile pe talpi si durerile de glesne imi aduc aminte ca trebuie sa ma misc.

Catalin

acum 11 ani

Va recomand pentru stimularea circulatiei sangelui in zona cu problema a dvs. dispozitivele medicale de fizioterapie, mobile, ePAD Sport, le gasiti pe www.multiclar.ro