Despre cum sa fac in urma unei operstii?

Boli ale sangelui

Postata de Rodica cu o luna in urma.

Bună ziua
Asm o întrebare
Dacă Endolex -ul poate fi luat dacă am avut o operației la gamba stanga de tumori benigne cu hemangioane cavernos ,este închis, sunt operata de anul trecut din luna iunie . La chirurgie plastica
Am fost trimisa sa ma vada si un medic vascular care mi a dat reteta de endolex As intreba
Eu de 3 zile am inceput sa iau Endolex la recomandarea medicului vascular
Intreb daca dupa un imp nu cum ar actiona asupra rani ce mi sar putea întâmpla la locul operat pot aparea ceva modificari sau ce se va intampla
Cum sa fac sa mai iau endolex sau sa ma opresc
Va rog sa îmi răspundeți
Gânduri de bine!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Daca medicul vascular v-a recomandat sa luati Endolex, ar trebui sa urmati tratamentul. Endolex este un medicament utilizat pentru a imbunatati circulatia sangvina, deci nu ar trebui sa cauzeze probleme la locul operat. Insa, daca observati orice modificari sau experimentati efecte secundare neplacute, ar trebui sa contactati medicul imediat.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/medicina-interna

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/recuperarea-medicala-dupa-o-interventie-chirurgicala_17602