cuoare rosu vetiu

Boli ale sangelui

Postata de BIOLAN cu 12 ani in urma.

ce poate sa reprezinte o culoare ciudata de rosu vinetiu in zona capului (fata, gat, urechi). Se intamplala aproape zilnic de 2-3 ori pentru cateva minute (5-10 minute).

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Din descrierea d-vs poate fi vorba de o problemă de circulaţie a sângelui sau chiar o problemă cardiacă. Pentru început ar fi indicată efectuarea unei radiografii cardio-pulmonare continând investigaţiile ulterior (în funcţie de aspectele relevate la radiografie) fie cu o tomografie computerizată fie cu o ecocardiografie