Ce se intampla cu mama mea ?

Boli ale sangelui

Postata de Andrada Son cu 12 ani in urma.

Mama mea a fost internata in spital si diagnosticata cu anemie severa. La analize totul a iesit in perfecta stare, doar tromgocitele(globulele rosii cred ca sunt astea) erau 5. Acum este acasa, are o durere de cap constanta cu diferite intensitati, prezinta stari de voma si frisoane. Am fost deja la 4 medici si nu stim ce sa-i mai facem. Ajutati-ma !!

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Aş dori mai multe informaţii despre valoarea decelată (trombocitele=5, dar ce unitate de măsură?, iar a doua întrebare valoarea de 5 era pentru trombocite sau globule roşii=hematii?)