Cauza infectii multiple

Boli ale sangelui

Postata de Veronica27 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
Mama mea prezinta bubite pe picioare si maini, care se manifesta prin mancarimi. In plus pe parcursul a cativa ani ii apar o serie de infectii si inflamatii in diverse parti ale corpului.(ganglioni inflamati in zona pieptului-la biopsie a iesit infectie reactiva, inflamatie de multe ori in apropierea glandei bartoline, papilom in nas, la care asteapta rezultatul biopsiei, diversi polipi uterini, sinuzita cronica, infectie urinara cu e-coli).
Rugamintea mea este sa-mi spuneti ce analize ar putea face si la ce boli ne putem astepta. Unde am putea merge pentru mai multe investigatii. Noi credem ca principala cauza este o infectie in sange care genereaza atatea suferinte si vrem sa indepartam cauza, pentru ca efectele am tot incercat sa le remediem cu operatii si tratament.
Multumesc anticipat.
Veronica Muresan

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 12 ani

Mama are o imunitate foarte scazuta. Faceti analize pentru depistarea unei eventuale afectiuni care sa determina asa ceva (leucemie, HIV etc). Ma mir totusi ca pana acum aceste analize nu au fost recomandate de nici un medic.

Veronica27

acum 12 ani

Rezultatele testelor de imunitate sunt bune. Dar nu mai stiu ce sa fac pentru ca de fiecare data cand se remediaza o afectiune apare alta. Ma gandesc la o afectiune a sangelui. Ma gandesc ca pot exista alte teste de care nu am cunostinta.

Iuli

acum 12 ani

Inca o data: analize pt boli cum e leucemia si HIV ati facut? Nu are cum sa fie buna imunitatea. Teste alergologice? Bacteriologice? Trebuie luat copilul la "puricat" cum s-ar zice.

Iuli

acum 12 ani

Scuze, nu copilul. Era vb de mama dvs.