Argintul in apa dauneaza?

Boli ale sangelui

Postata de Utilizator21566990916 cu 4 ani in urma.

Buna ziua. Folosesc de vreo 5 ani apa plata (cel mult 0,75 l. pe zi) in care pun un banut de argint. Banutul de argint il pun intr-o damigeana de 5 l. de apa, cand o cumpar, apoi tot beau pana se termina. Oare nu e prea mare concentratia de argint pentru organism ?, ar trebui sa mai intrerup ? Multumesc.

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-de-piele/argiroza-simptome-cauze-si-tratament_17867

Utilizator21566990916

acum 4 ani

Va multumesc.