anizocitoza

Boli ale sangelui

Postata de IoanaES cu 11 ani in urma.

Buna ziua!

Pe buletinul meu de analize apar urmatoarele comentarii:
Anizocitoză eritrocitară marcată,cu frecvente microcite alături de normocite intens hipocrome. Poikilocitoză uşoară. Anizocitoză trombocitară cu macrotrombocite. Trombocitopenie (*si o usoara neutrofilie). Mentionez ca starile de rau (oboseala permanenta, dureri de cap, dureri musculare si senzatie de greutate in maini si picioare, ameteli, irascibilitate accentuata) dureaza de aproape o jumatate de an.
Ce semnificatie au aceste rezultate corelate cu starile de rau? Ar trebui sa fac si alte analize?
Va multumesc mult si astept raspunsul Dvs.

O zi frumoasa si multa sanatate!
Ioana S. (24 de ani)

Raspunsuri (2)

Sigada

acum 11 ani

Pana ajungeti cu rezultatele la medic, va recomand sa folositi serviciul de Interpretare analize al site-ului //sfatulmedicului.ro/index.php?module=AnalizePrezentare&action=analize_personalizate

turluc anca

acum 8 ani

Anizocitoza