Analize sange

Boli ale sangelui

Postata de NYcolle89 cu 14 ani in urma.

Buna ziua,
Ma numesc Irimia Nicoleta si intentionez sa ma inscriu la Academia de Politie si mi-am facut analizele de sange.totul a iesit normal mai putin monocitele - 10.7, intervalul fiind de 2.0 - 10.0.Din cauza acestui rezultat nu pot continua cu inscrierea.care ar putea fi cauza acestei cresteri?as putea urma un tratament?Trebuie sa mai fac odata anlizele si nu as vrea sa imi iasa acelasi lucru.Mantionez ca la un control ginecologicam fost diagnosticata cu un chist pe ovarul stang.Are vreo legatura?
Sper sa gasesc raspuns la intrebariel mele.
Va multumesc anticipat

Raspunsuri (2)

Bacu Crina

acum 14 ani

Uite aici mai multe detalii despre monocitele crescute:
//sfatulmedicului.ro/analize/monocite_40

elena, Iasi

acum 14 ani

Trebuie sa faci tratamentul corespunzator si sa-ti refaci aceasta analiza.Fiica mea a vrut anul trecut sa mearga la academie si ii ieseau 2 analize in afara limitelor, glicemia si inca una. Glicemia i-a iesit mare pt ca mancase seara dupa ora 7 si cealalta pt ca era putin anemica.A facut tratament o saptamana cu ce i-a recomandat medicul de familie si a refacut cele 2 analize. A renuntat sa mearga la academie pt ca nu putea arunca mingea medicinala la distanta de minim 7 metri. Ai dreptul sa faci din nou analiza care nu ti-a iesit bine, luandu-se in calcul rezultatul nou. Un sfat: Pregateste-te foarte bine la ed fizica, probele sunt f dificile si eliminatorii.