analize medicale

Boli ale sangelui

Postata de zeche cu 12 ani in urma.

Mi-am facut analizele saptamana trecuta si mi-au iesit ceva modificari in hemoleucograma. Aceste modificari sunt:HGB 11.8, HCT 34.3, PDW 17.6,NE% 47 , EO 0.001, EO% 0.02,BA% 1.16,LY% 46.8,

Raspunsuri (4)

Medic Epuran

acum 12 ani

Unele dintre aceste valori descrise de d-vs nu se încadrează într-adevăr în limitele normale (HGB ŞI HCT puţin sub limita inferioară a normalului, iar LY% peste limita superioară) dar nu sunt sugestive pentru vreo afecţiune

zeche

acum 12 ani

Va multumesc

Dr. Achitei

acum 12 ani

Este vorba in primul rand de o usoara anemie, care poate avea nenumarate cauze. Sfatuiti-va cu medicul de familie pentru a face cateva investigatii in plus sau pentru a va trimite la un specialist in functie de simptome.

zeche

acum 12 ani

Va multumesc.