analize de baza ale sangelui

Boli ale sangelui

Postata de cami15 cu 11 ani in urma.

buna ziua.M-ar interesa si pe mine ce analize de sange trebuie sa fac pt a depista daca am ceva la sange.Am avut un caz in familie care a avut infectie in sange si diagnosticul a fost cancer osos.la ora actuala unele simptome care le-a avut matusea mea le am si eu.Si sa mai precizez ca acum trei ani am avut un avort spontan care daca mai stateam 2 zile dadeam in septicemie deoarece in spital mi-au dat drumu si mi-au lasat placenta inauntru care erea in putrefactie.va rog astept sfaturi de la voi.va multumesc

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Hemoleucograma, VSH,CRP, albumine, proteine, electroforeza proteinelor serice, TGP,TGO, GGT, fosfataza aclalina, LDH, creatinina, colesterol, sumar de urina.

cami15

acum 11 ani

multumesc pt ajutor apoi cui pot sa ma recomand unui dr.de hematologie?problema este ca nu cunosc nici un doctor in craiova de hematologie si nici cabinet.