am colesterolyul mare?

Boli ale sangelui

Postata de mariana480 cu 13 ani in urma.

am facut analizele si mi-au gasit colesterolul 219 ,e mare sau e bine?
va multumesc frumos

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Sigur ca este mare! Atunci cand ti se dau analizele, in cele mai mult cazuri sunt scrise langa valorile normale. Colesterolul tau este bine peste normal. Vezi ce se intampla si tine dieta adecvata, precum si eventual tratament recomandat de medic.

mimi

acum 13 ani

stai linistita draga ca eu am avut colesterolul 345 am urmat tratament cu SIMVOR costa 50 lei acum 3 ani ,nu am mai mancat deloc grasimi nici prajeli am facut un amestec din lamaie si usturoi f.f.rau la gust dar nu e cazul sa-ti faci probleme 220 e maxim pa!