AJUTOR!

Boli ale sangelui

Postata de GrkCee cu 12 ani in urma.

Ma numesc Cristi, am 17 ani, si sunt purtator de virus HBs.Problema mea nu este legata de acest virus, ceea ce va pot spune este ca, daca fumez sau beau cafea, simt furnicaturi ca cele de amorteala in buza superioara si la extremele degetelor, incepand crescator de la degetul mic si o senzatie de oboseala si ameteala. Aceeasi problema apare sub alta forma si cand mananc dulce sau beau lapte(cand beau iaurt sau lapte acru nu se manifesta), de exemplu mananc ciocolata, imi apare o senzatie care o pot asemana cu cea de emotie si ameteala, ulterior am descoperit singur ca o pot ameliora daca mananc ceva, cum ar fi ciorba sau alt tip de mancare care nu este dulce.
As fi recunoscator sa imi dati un punct de reper, multumesc! Raspundeti-mi pe email: [email protected]

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

La persoanele cu o usoara lipsa de calciu apare o senzatie de amorteala sau de furnicaturi in membre (calciul raspunde de transmiterea influxurilor nervoase), la nivelul buzei superioare (semnul Chvostek pozitiv), contracturi musculare necontrolate (carcei), frecventa crescuta a cariei dentare, stari de melancolie, apatie. O dozare de calciu seric ionic si total poate evidentia o carenta in calciu.

GrkCee

acum 12 ani

Am uitat sa spun ca simt anumite miscari in interiorul capului ca si cum as avea ceva miscandu-se in interior