Cum pot vindeca rinichiul atrofiat?

Boala renala cronica

Postata de SinaB cu un an in urma.

Am rinichiul stang atrofiat ce tratament trebuie să iau?

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,

Tratamentul pentru un rinichi atrofiat depinde de cauza subiacenta a atrofiei si de severitatea simptomelor. Puteti incepe cu o evaluare medicala de specialitate pentru diagnostic corect si tratament adecvat.

Va recomandam sa va programati la un medic nefrolog: https://www.clickmed.ro/medic/nefrologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-rinichilor/bolile-renale-cronice_595
sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-rinichilor/insuficienta-renala-acuta_599
sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-rinichilor/cum-puteti-sa-preveniti-boala-cronica-de-rinichi_13156
sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-rinichilor/top-15-alimente-pentru-persoanele-cu-insuficienta-renala_9827