Ma puteti ajuta cu un sfat?

Boala pulmonara obstructiva cronica

Postata de Utilizator11585320139 cu 4 ani in urma.

Acum o lună de zile am avut parte de o "răceală" asta credeam eu că este,care pur și simplu mă pusese la pământ,La munca nu am mai putut merge, nu puteam mânca,nu puteam dormi de o tuse chinuitoare asociate cu o durere în piept. Am fost la medic mi-a făcut o radiografie cu următorul rezultat:SPATII INTERCOSTALE LARGITE CU TENDINTE LA..(AICI NU AM INTELES CUVANTUL) A COASTELOR. DESEN INTERTIAL ȘI PERIBRONHOVASCULAR ACCENTUAT BILATERAL,HILURI ACCENTUATE. Diagnosticul fiind de bronsita cronică. Am urmat tratamentul dat,mi-am revenit însă de o săptămână am o tuse FOARTE productivă (de culoare galbenă) care pur și simplu mă înneacă plus au revenit acele dureri în piept(nu mereu). Întrebarea este ce trebuie să fac încotro să merg?( Sincer in perioada asta nu prea as vrea să umblu din cabinet in cabinet ca data trecută)

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Bolile-aparatului-respirator/de-ce-nu-reusiti-sa-scapati-de-tuse_12845