BPCO? lamuriri...?

Boala pulmonara obstructiva cronica

Postata de felicia105 cu 7 ani in urma.

Buna seara! O persoana de 66 ani, cu BPCO de multi ani, oxigenoterapia la domiciliu, diabet, edem pulmonar cu insuficienta cardiaca, momentan in spital cu ventilatie externa de 7 zile, hranit artificial, are vreo sansa sa isi revina? Mainile ii sunt fff umflate, pline de vanatai iar pielea ii crapa si iese sange...la prima incercare de a ii lua masca, nu s-a reusit...era din nou rau..

Raspunsuri (1)

felicia105

acum 7 ani

Si pt ca vad ca nu s-a obosit nimeni sa raspunda, mai adaug ca are edem pulmonar, acum si o pneumonie insotita de gripa ce nu raspunde la antibiotic dupa o saptamana...multumesc pt un eventual raspuns.