Muscatura de capusa?

Boala lyme

Postata de adagena cu 3 ani in urma.

Buna ziua. In urma cu 2 zile la nivelul gleznei am simtit o ciupitura si imediat cum m.am uitat am vazut ca este o capusa. Nu a stat mult atasata de mine. Mentionez, cum am simtit ca m.a ciupit am si scos.o! Intrebarea mea este daca exista vreo sansa sa ma infectez cu borrelia asa rapid si daca este necesar sa iau antibiotic? Multumesc!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-ale-sangelui/ai-fost-muscat-de-capusai-cum-depistezi-boala-lyme_16017