De ce am mâncărimi după utilizarea ovulelor?

Boala inflamatorie pelvina Ginecologie

Postata de Utilizator11570937967 cu 4 ani in urma.

De curand am fost diagnosticata cu B.I.P. Mi s a dat un tratament cu antibiotice, dar și ovule. După ce mi am administrat pentru prima data primul ovule, menționez ca este Klion-D, am suferit de mâncărimi foarte mari in intensitate ceea ce n am mai patit pana acum. Am citit pe prospect ca s ar putea sa fie o reacție adversa. Cum pot sa o tratez?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.