Virgina insarcinata?

Avortul

Postata de abbygreen cu 8 ani in urma.

Buna ziua, am 19 ani iar eu cu prietenul meu am incercat sa facem sex. Nu m-am simtit pregatita asa ca el tot ce a facut a fost sa-si introduca capul penisului in vaginul meu. Precizez ca avea lichidul preejaculator in varf. Eram in perioada aproape nefertila (pentru ca stiu ca nu exista perioada cand as fi total nefertila), cu 5 zile inainte de a-mi veni menstrutia. Exista vreo sansa de a ramane insarcinata? Se merita sa-mi cumpar un test de sarcina?

Raspunsuri (6)

mary321

acum 8 ani

buna abbygreen, daca mai ai aveai 5 zxile pana la menstruatie , nu trebuie sa-ti faci griji ca ai putea ramane insarcinata. perioada de ovulatie incepe de la 3-12 zile de la terminarea menstruatie. daca te simti ca esti in neregula poti lua contraceptia de urgenta asta numai dupa terminarea menstruatiei.

Carmen

acum 8 ani

@mary: Contraceptia de urgenta parca se ia a doua zi si nu dupa terminarea menstruatiei..

abbygreen

acum 8 ani

Am facut un test de sarcina si a iesit negativ dar am simptome.. mi s-au umflat sanii foarte tare

Mirna

acum 8 ani

Sanii se umfla si in timpul sindromului premenstrual. Iar testul de sarcina se face dupa minim 2 saptamani de la ultimul contact. Iti recomand testul de sange beta HCG care este cel mai precis.

MembruMobileApp150330210428323

acum 6 ani

Pot ramane insarcinata daca sunt virigina si doar a bagat putin capul penisului si tin sa mentionez ca trecuse 5 zile de cand imi trecuse menstruatia.

Utilizator11606766843

acum 3 ani

Am nevoie de ajutorul medicului am 19 ani si am facut pentru prima dacă cu prietena .mea sex dar ea este virgină am facut doar oral si eu aveam acel lichid transparent in cap dacă persoana respectivă a înghițit poate rămâne însărcinată..? Si daca am pus mâna pe penis si am luat acel lichid vara sa vreau si am atinso in zona intimă și am băgat foarte putin degetul ar putea rămâne însărcinată???