va rog sa-mi raspundeti

Avortul

Postata de anirozs cu 11 ani in urma.

buna am 22 de ani si am ramas insarcinata nu imi doream sarcina asa ca am avortat insa fara sa stiu ca eram insarcinata am mai avut un contact sexual neprotejat si nu stiu dak a lasat in mine iar acum dupa 35 de zile de la avort nu mia venit ciclul si mie frica k e posibil sa raman insarcitata dupa acel sex neprotejat inainte de avort caci dupa avort nu am mai avut relatii sexuale va rog din suflet sami raspundeti

Raspunsuri (2)

Sigada

acum 11 ani

Va recomand sa mergeti la un control ginecologic pentru evaluare.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

O interventie uterina ( chiar si intrerupere de sarcina) este urmata, adesea, de intarzierea menstruatiei. In cazul de fata, sarcina este este foarte putin probabila.
Este bine sa consultati medicul ginecolog.