Va rog ajutati-ma!!! Sunt foarte speriata..

Avortul

Postata de RPavel cu 10 ani in urma.

Buna ziua! In luna decembrie am facut un avort medicamentos la un cabinet privat din Iasi. Totul a decurs "conform planului"" cu mici dereglari ale ciclului menstrual (cel mai mult mi-a intarziat o saptamana ) si cu dureri suportabile inainte si in timpul ciclului menstrual.Am fost la o luna dupa avort la un control , mi s-a spus ca am chisturi pe ambele ovare, am refuzat tratamentul pentru a reveni peste 3 luni sa vad daca mai este necesara vreo medicatie in acest sens. La urmatorul control mi s-a spus ca ovarele sunt in regula, mi-a recomandat un tratament pentru raceala iar la ecografie mi-a iesit ceva ce parea a fi o sarcina. Am facut testul de sarcina si mi-a iesit negativ.Problema mea a aparut luna aceasta , cand a 5a zi de menstruatie s-a eliminat o bucatica de carne (nu era chist din sange!) si as vrea sa stiu daca e posibil ca dupa avort sa mai fi ramas ceva inauntru sau daca este vorba despre ceva mai grav.. (desi la control nu mi s-a spus nimic) Va rog sa ma ajutati !!!!! Multumesc!

Raspunsuri (2)

mg-power

acum 10 ani

Acestea sunt probleme de medic specialist nu discutii pe forum !! Nu aici se rezolva problemele cu adevarat medicale !

ioana

acum 10 ani

unde in iasi,ai facut avort medicamentos?