v-as ruga sa imi spuneti ce sa fak

Avortul

Postata de crystynyka cu 10 ani in urma.

buna,am nascut prin cezariana akm 5 luni si cred k akm sunt insarcinata iar din tr-o greseala..si nu stiu k sa fak k imi este tare frika d avort si mai ales k am uteru pe spate akm si cicatricea pe uter de la operatie..as vrea sa imi spune-ti si mie daca ati pati cva la fel si cum ati reusit..si riscuri daca cunoasteti..va multumesk frumos!

Raspunsuri (1)

manuela

acum 10 ani

Buna.
Eu te sfatuiesc sa lasi sarcina sa isi urmeze cursul.
Eu ma chinui de 2 ani sa raman insarcinata si nu reusesc si exista posibilitatea sa nu am niciodata copii sau sa fie doar o chestiune de timp...
Cum crezi ca e mai bine: sa iti doresti copii si sa nu reusesti sa ii ai sau ti-i dea Dumnezeu si tu sa ii omori ?
Gandeste-te putin si ai sa sti ce ai de facut.
Succes !