Urmarile unei pierderi de sarcina

Avortul

Postata de Lesik@ cu 12 ani in urma.

Cu ceva timp in urma, aproximativ 3 ani, am ramas insarcinata, dupa 3 luni asa s/a intimplat ca am pierdut sarcina. Am fost la medic, mi s/au facut toate procedurile si am urmat si tratamentul prescris. Nu am luat in seama pina acum aproape jumatate de an ca nu ramin insarcinata, de fapt nici nu aveam cum ca ma protejam. Insa acuma imi doresc foarte mult un copil si ma pune in garda faptul ca nu folosesk nici un fel de protectie si oricum nu ramin insarcinata. In toamna, la consultatia ginecologului, am aflat ca am o erozie pe colul uterin si ca sunt si eliminari mucoase ale vaginului. Am facut analizele la fotiu si la colnoscopie+citoplagie. In rezultat am fost diagnosticata cu vulvogenita si eudocervicoza. Tratament nu am mai urmat. Vreau sa stiu daca aceste diagnosticuri ar putea fi cauza ca nu ramin insarcinata si care ar fi solutia si care este gradul de gravitate a acestor boli.

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 12 ani

Mergeti la medicul ginecolog pt analize complete, diagnostic si tratament.