Un mic sfat cer

Avortul

Postata de moniq21 cu 12 ani in urma.

Buna ziua, la sfarsitu luni februarie am aflat ca bebe sa oprit din evolutie aveam 12 saptamani de sarcina, ulterio la careva zile a trebui sa fac chiuretajul nedorit. este prima mea sarcina si la fel primul chiuretaj...am luat antibioticele...totul a fost bine pana acum 2 zile cand am avut primul contact sexual dupa o luna....contactul sexual a fost protejat de prezervativ si a fost unul destul de lent de frica durerilor, dupa care a doua zi am inceput sa am niste sangerari....prima zi a inceput cu cateva pete micute iar acum sunt putin mai abundeste nu sunt ca cele de menstruatie e un sange curat fara cheaguri si cu un miros urat....e posibil sa fiie menstruatia sau sa imi fac alte griji si sa anunt medicul....astept raspunsul, va multumesc...o zi buna.

Raspunsuri (2)

Psih. Roxana Olaru

acum 12 ani

Buna ziua,

Daca credeti ca nu este menstruatie si mirosul nu este cel de sange va recomand sa vorbiti cu medicul dvs ginecolog si va va indruma ce sa faceti.

andreea

acum 12 ani

buna ziua!sunt din Baia-mare si as dori sa stiu daca exista doctor in orasul meu care face avort la 13 saptamani?Va multumesc