sunt insarcinata?

Avortul

Postata de Stefilori cu 11 ani in urma.

Buna. Am 16 ani si am avut contact sexual dar neam protejat si mam uitat si la prezervativ si era in stare buna(nu era spart)..dar menstruatie trebuia sami vina pe 22 febr. Si nu mia venit pana acum deci au trecut cam 2 sapt. Pot fi insarcinata??

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Exista un risc minim, chiar si sub utilizarea prezervativului, de a ramane insarcinata.
Efectuati un test de sarcina si consultati medicul ginecolog.